Festyn rodzinny .

10 czerwca 2018 r. członkowie Stowarzyszenia wzięli udział w Festynie Parafialnym organizowanym przez parafię św. Katarzyny. Odbyły się konkursy dla dzieci i młodzieży. Rozdawaliśmy również różne materiały i gadżety patriotyczne.
Dzięki wsparciu Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Gdańsku stowarzyszenie mogło zorganizować spotkanie z historią w plenerze. 
W konkursach zorganizowanych przez stowarzyszenie dzieci i młodzież mogła wygrać wiele ciekawych gier i materiałów edukacyjnych m.in : gry Znaj Znak, Awans, Bitwa o Anglię, Bitwa Warszawska, kolorowanki patriotyczne, przypinki oraz publikacje przekazane przez IPN w Gdańsku.
Podczas festynu również dorośli mieszkańcy mogli zmierzyć się z pytaniami związanymi z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.
Podczas spotkania rozdawano broszury : Patroni naszych ulic, biuletyny IPN-u, opaski patriotyczne, zakładki do książek z postaciami Ojców Niepodległości. Rozdawaliśmy również flagi, oraz wiatraczki patriotyczne. Podczas spotkania z mieszkańcami również rozmawialiśmy o wydarzeniach i postaciach związanych z Niepodległością.
Stowarzyszenie współpracuje z oddziałem gdańskim IPN od początku swojej działalności.
6 czerwca 2018 r. odbyła się projekcja filmu dokumentalnego o niemieckim obozie:  Soldau. Miasto na pograniczu śmierci… w Senacie RP, na której mieliśmy zaszczyt gościć dr. Jarosława Szarka – prezesa Instytutu Pamięci Narodowej.